Pecha Kucha Night Brno / revoluce péče

31. 10. 2019 Kabinet Múz, Brno
Pecha Kucha je japonský výraz pro povídání, ale také způsob představení zajímavých lidí, nápadů a projektů. Kromě svižné prezentace, na kterou má každý účastník limit 6 minut 40 sekund (20 obrázků x 20 sekund), jde především o setkání designérů, architektů, výtvarníků a dalších kreativců. O jejich konfrontaci, propojení a seznámení veřejnosti s jejich nejnovějšími nápady.

Formát z dílny Klein Dytham architecture si od svého spuštění v roce 2003 získal popularitu na celém světě. Od roku 2009 patří Pecha Kucha i do Brna, kde jeho organizátoři dramaturgii večerů zaměřují na aktuální kulturně-společenská témata. Díky tomu se seznam prezentujících rozšířil o vědce, teoretiky, aktivisty, sociální pracovníky nebo dokonce záchranáře a polárniky.

Další vydání, které proběhne v brněnském klubu Kabinet Múz ve čtvrtek 31. 10. 2019 věnujeme tématu revoluce a péče v tom nejširším smyslu slova. Akce se koná na podporu letošního Světového dne předčasně narozených dětí. Celosvětově si na svět se svým příchodem pospíší ročně asi 15 milionů dětí. To znamená více než každé desáté dítě a jejich počet stoupá. Ze známých osobností, které si s příchodem na svět pospíšily, můžeme jmenovat Alberta Einsteina, Sira Isaaca Newtona, Napoleona Bonaparteho, Charlese Darwina, Sira Winstona Churchilla, Pabla Picassa, Marka Twaina, Pierre-Auguste Renoira, Victora Huga, Sira Sidney Poitiera a mnoho dalších. Světový den předčasně narozených dětí je každoroční příležitostí, jak si připomenout náročný vstup těchto miminek do života, jejich zdravotní obtíže a komplikace spojené s nezralostí, ale i významnou zátěž a spoustu starostí pro celé jejich rodiny. Poprvé byl tento den stanoven na 17. listopadu roku 2008 v Římě mezinárodními spolupracujícími rodičovskými organizacemi sdružených do European Foundation for the Care of Newborn Infants (EFCNI) v dubnu roku 2008.